PŁYTKI DREWNOPODOBNE

Płytki drewnopodobne

Płytki drewnopodobne stale cieszą się ogromną popularnością, jeśli chodzi o wykończenie wnętrz. Wszystko ze względu na to, że doskonale imitują drewno, mają sporo zalet i sprawdzą się w wielu pomieszczeniach. Prym w aranżacjach wnętrz wiedzie gres wyglądający niczym drewniane deski.

Do jego niewątpliwych zalet należy przede wszystkim estetyka. Choć nie ulega wątpliwości, że drewno jest ponadczasowym materiałem, który wnosi do pomieszczenia mnóstwo ciepła, jego pielęgnacja jest wymagająca. W przypadku gresu ten problem znika. Wygląda on efektownie i nadaje się do każdego wnętrza. Sprawdzi się nawet tam, gdzie parkiet czy panele przeważnie nie są stosowane. Nowoczesne łazienki z podłogą imitującą drewno to strzał w dziesiątkę. Podobnie będzie w kuchni, salonie.

Rodzaje płytek drewnopodobnych

Do wyboru mamy wiele rodzajów płytek imitujących drewno. Ceramiczne płytki drewnopodobne mogą być produkowane na bazie gresu lub terakoty. Przeważnie gres prezentuje się bardziej estetycznie, jednak jego cena jest wyższa niż w przypadku płytek z terakoty. Warto podkreślić, że gres jest także bardziej wytrzymały. W przypadku gresu można także liczyć na płytki mrozoodporne, które są dodatkowo odporne na ścieranie oraz działanie środków chemicznych. Polecane są do pomieszczeń, które są często użytkowane.

Zalety płytek drewnopodobnych

Co ciekawe, płytki drewnopodobne nie tylko imitują kolor czy usłojenie desek, ale również ich fakturę. Obecnie do wyboru mamy płytki, które imitują dowolny gatunek drewna. Jeśli zdecydujemy się na płytki drewnopodobne wykonane z materiału wysokiej jakości, wiele osób będzie miało trudność z odróżnieniem ich od drewna. Kolejnym atutem płytek drewnopodobnych jest to, że są one niezwykle wytrzymałe. W porównaniu z drewnianymi powierzchniami, wykazują wysoką wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne. Możemy zdecydować się na gres o wysokiej klasie odporności na ścieranie. Najwyższej jakości płytki będą również odporne na wszelkie rysy czy utratę koloru.

ico02

Nasza
Oferta

Duży wybór
w dobrej cenie

Jesteśmy liderem na rynku spośród warszawskich sklepów internetowych, które oferują markowe produkty premium w zaskakująco niskiej cenie. Tylko w in360.pl dobierzesz płytki do swojego domu, sklepu czy innego miejsca.

W naszej ofercie znajdziesz m.in.:

Płytki łazienkowe
Płytki kuchenne
Płytki podłogowe
Płytki ścienne
Płytki wielkoformatowe
Gresy
Spieki kwarcowe

ico01

Wizualizacja
Łazienki GRATIS

Zaplanuj z nami
łazienkę marzeń

Nasz doradca przygotuje spersonalizowaną ofertę tak, żeby spełnić Państwa oczekiwania. Wizualizacja opiera się na planach łazienki z naniesionymi wymiarami, które dostarcza Klient.

Przyjdź do nas i zapytaj o szczegóły naszego Doradcę.

*warunkiem skorzystania z oferty jest wpłata kaucji w wysokości 500 zł, jest ona zwraca przy zakupach powyżej 5000 zł. 

ico03

Nasza
Oferta

Profesjonalna
obsługa

80% produktów dostępnych od ręki

1000 m2 Ekspozycji

Ceny jak w Internecie

Łatwość zwrotów produktów

Najlepsza ekspozycja w Warszawie

Płytki czołowych producentów

Galeria salonu in360.pl

Najlepsze marki tylko u nas

Płytki imitujące drewno – rozmiary

Płytki drewnopodobne można kupić zarówno w rozmiarach standardowych, jak i wielkoformatowych. Przeważnie oferowane są także podłużne płytki drewnopodobne, które naśladują wygląd i rozmiary desek. Do przykładowych rozmiarów płytek imitujących drewno można zaliczyć: 40 x 40 cm, 60 x 60 cm, 15 x 60 cm,15 x 100 cm, 20 x 60 cm, 20 x 120 cm.

Płytki drewnopodobne są także odporne na ścieranie. Warto zwracać uwagę na ten parametr podczas zakupu. Jeśli chcemy mieć pewność, że zachowają swój wzór i kolor, wybieramy płytki o symbolu powyżej III PEI. Płytki z oznaczeniem III będą idealne do pomieszczeń domowych o średnim natężeniu ruchu, IV do wnętrz o sporym natężeniu ruchu, z kolei z oznaczeniem V mogą być używane w każdym pomieszczeniu w domu czy nawet w miejscach publicznych.