PŁYTKI KUCHENNE

Rodzaje płytek do kuchni

Niegdyś bardzo często wybierane były płytki do kuchni typu metro. Są to kafelki z fazą lub formowane ręcznie. Z pewnością każdy kojarzy klasyczne białe płytki kuchenne w kształcie prostokątnych kafli. Obecnie powracają we wnętrzarskich trendach, dominując w polskich wnętrzach. Tego rodzaju płytki zawdzięczają swoją nazwę charakterystycznym ścianom paryskiego metra. Sprawdzą się w wielu aranżacjach, dlatego są jednym z najbardziej uniwersalnych rozwiązań, jeśli chodzi o płytki ścienne do kuchni. Kafelki w stylu vintage, które są łudząco podobne do kafli piecowych, także powracają.

Alternatywą są wzorzyste płytki cementowe. W ostatnich latach szczególnie często wybiera się nowoczesne płytki kuchenne w jaskrawych kolorach lub te o fantazyjnych wzorach. Stanowi to ciekawy akcent na ścianie. Dodatkowo z pomocą tego rodzaju płytek ożywiamy, ocieplamy wnętrze, a jednocześnie dodajemy mu dynamiki. Przeważnie wybiera się je w okolicach zlewu czy zmywarki. Jeśli chodzi o płytki podłogowe, możemy zastosować dekoracyjny pas. Do kuchennych przestrzeni warto wybierać płytki z motywami geometrycznymi, roślinnymi, orientalnymi. Ponadczasowym wyborem będą jednolite płytki.

Płytki heksagonalne do kuchni

Warto wybrać do kuchni również płytki heksagonalne. Tego rodzaju kafelki przypominają plaster miodu. Trend jest wciąż nowością w kuchniach czy łazienkach. Można je układać na wiele różnych sposobów, gdyż wybór kolorów czy wzorów jest ogromny. Ciekawie wyglądają ułożone w jednym kolorze lub jako połączenie kontrastujących barw – fragmentarycznie bądź na całej powierzchni ściany.

Płytki heksagonalne pozwalają na oryginalne zbudowanie ciekawej przestrzeni ściany nad blatem, bądź podłogi w kuchni. Niebanalnym rozwiązaniem w przypadku kuchni otwartych na salon jest zastosowanie podłogi kuchennej z heksagonalnych płytek, które mogą odrobinę “wkradać się” w przestrzeń drewnianej podłogi w salonie. To właśnie w taki sposób można łączyć, a jednocześnie wydzielać strefy kuchenne i wypoczynkowe w przypadku salonów z otwartą kuchnią.

ico02

Nasza
Oferta

Duży wybór
w dobrej cenie

Jesteśmy liderem na rynku spośród warszawskich sklepów internetowych, które oferują markowe produkty premium w zaskakująco niskiej cenie. Tylko w in360.pl dobierzesz płytki do swojego domu, sklepu czy innego miejsca.

W naszej ofercie znajdziesz m.in.:

Płytki łazienkowe
Płytki kuchenne
Płytki podłogowe
Płytki ścienne
Płytki wielkoformatowe
Gresy
Spieki kwarcowe

ico01

Wizualizacja
Łazienki GRATIS

Zaplanuj z nami
łazienkę marzeń

Nasz doradca przygotuje spersonalizowaną ofertę tak, żeby spełnić Państwa oczekiwania. Wizualizacja opiera się na planach łazienki z naniesionymi wymiarami, które dostarcza Klient.

Przyjdź do nas i zapytaj o szczegóły naszego Doradcę.

*warunkiem skorzystania z oferty jest wpłata kaucji w wysokości 500 zł, jest ona zwraca przy zakupach powyżej 5000 zł. 

ico03

Dlaczego
my?

Profesjonalna
obsługa

80% produktów dostępnych od ręki

1000 m2 Ekspozycji

Ceny jak w Internecie

Łatwość zwrotów produktów

Najlepsza ekspozycja w Warszawie

Płytki czołowych producentów

Galeria salonu in360.pl

Najlepsze marki tylko u nas

Gresowe płytki do kuchni

Nowoczesne płytki kuchenne to także te gresowe. Choć sporym zainteresowaniem cieszą się wielkoformatowe płytki gresowe, nie będzie to popularne rozwiązanie do kuchni. Warto jednak wiedzieć, że większy format gresowych płytek minimalizuje podziały konieczne przy płytkach. Co więcej, linie fug są mniej widoczne. Duży format płytek kuchennych pozwoli na uzyskanie ciekawej, a jednocześnie jednolitej powierzchni nad blatem w kuchni. Musimy jednak dysponować odpowiednią przestrzenią. Alternatywą są mniejsze płytki gresowe o subtelnej fakturze. Zmieniają się one pod wpływem kąta padania światła. Do idealne rozwiązanie dla miłośników minimalizmu.