PŁYTKI WIELKOFORMATOWE

Płytki wielkoformatowe na posadzkę – co warto o nich wiedzieć?

Płytki wielkoformatowe – to bardzo plastyczny materiał wykończeniowy pod warunkiem, że wiemy jak i gdzie je ułożyć. Odpowiednio dobrane wprowadzą do wnętrza niemałe zamieszanie aranżacyjne. Nadadzą mu wyjątkowej nowoczesności, kiedy utworzymy z nich duże płaszczyzny okładzinowe, natomiast przy minimalnych spoinach będą sprawiały wrażenie jednolitej tafli.

Płytki wielkoformatowe – kiedy mówimy o wielkim formacie?

O wielkim formacie płytek mówimy wtedy, gdy co najmniej jeden z wymiarów płytek przekracza 30 cm. Niektórzy jednak podają, że mowa raczej o 45×45 cm, natomiast przypadku prostokątnych minimum 30×60 cm, albo też powyżej 25×70 cm. Niezależnie jednak, który z wymiarów uznamy za ten „właściwy” wielkoformatowy, jedno jest pewne – płytki te stają się coraz bardziej modne i coraz chętniej wykorzystywane w wielu pomieszczeniach.

Z czego wykonane są tego typu płytki?

Najczęściej jest to gres, terakota oraz glazura. Pamiętajmy jednak, że im większy format wybierzemy, tym sposób ułożenia fug staje się bardziej istotny. Bardzo wpływa to na estetykę oraz końcowy efekt wykonania.

Układanie płytek ma znaczenie

Aby płytki prezentowały się korzystnie, należy więc układać je na idealnie gładkiej powierzchni. Świetnie, jeśli podłogę będą mogły więc przygotować dwie osoby lub będziemy posiłkować się przyssawkami. Dobrze sprawdzi się w pracach młotek do dociskania powierzchni płytek, a także upłynniona masa klejowa. Bardzo istotne jest to, aby dokładnie wypełnić klejem całą powierzchnię. W przeciwnym razie może łatwo pęknąć, a to poniesie ze sobą spore koszty.
Układając płytki skupmy się też bardzo na fugach. Nie zaleca się tworzenia zbyt wąskich, aby przy rozszerzaniu się nie pękały. A może tak z nich zrezygnować?

Ostatnio jest to bardzo modne. Bezfugowe łączenie płytek, to rozwiązanie w którym przylegają one do siebie niemal na styk. To powoduje, że powierzchnia sprawia wrażenie gładkiej niczym tafla. Takie rozwiązanie jest szczególnie efektowne w przypadku ścian. Do tego celu możemy zastosować jednak wyłącznie tak zwane płytki rektyfikowane, których boki wyrównywane są przez bardzo precyzyjną obróbkę mechaniczną.

ico02

Nasza
Oferta

Duży wybór
w dobrej cenie

Jesteśmy liderem na rynku spośród warszawskich sklepów internetowych, które oferują markowe produkty premium w zaskakująco niskiej cenie. Tylko w in360.pl dobierzesz płytki do swojego domu, sklepu czy innego miejsca.

W naszej ofercie znajdziesz m.in.:

Płytki łazienkowe
Płytki kuchenne
Płytki podłogowe
Płytki ścienne
Płytki wielkoformatowe
Gresy
Spieki kwarcowe

ico01

Wizualizacja
Łazienki GRATIS

Zaplanuj z nami
łazienkę marzeń

Nasz doradca przygotuje spersonalizowaną ofertę tak, żeby spełnić Państwa oczekiwania. Wizualizacja opiera się na planach łazienki z naniesionymi wymiarami, które dostarcza Klient.

Przyjdź do nas i zapytaj o szczegóły naszego Doradcę.

*warunkiem skorzystania z oferty jest wpłata kaucji w wysokości 500 zł, jest ona zwraca przy zakupach powyżej 5000 zł. 

ico03

Dlaczego
my?

Profesjonalna
obsługa

80% produktów dostępnych od ręki

1000 m2 Ekspozycji

Ceny jak w Internecie

Łatwość zwrotów produktów

Najlepsza ekspozycja w Warszawie

Płytki czołowych producentów

Galeria salonu in360.pl

Najlepsze marki tylko u nas

Warto jednak pamiętać o tym, że płytki wielkoformatowe, chociaż są bardzo modne, nie będą pasowały do każdego wnętrza. Mimo że są niemal stale obecne w architektonicznych trendach, warto dokładnie przemyśleć ich zakup, ponieważ są na tyle charakterystycznym elementem dekoracyjnym, że mogą absolutnie zdominować dane pomieszczenie. Duże płytki świetnie odnajdą więc w przestronnych wnętrzach. Bardzo dobrze, gdyby było ono utrzymane w stylu minimalistycznym, co sprawi, że staną się prawdziwą aranżacyjną perełką.