SPIEKI KWARCOWE

Spieki kwarcowe są nowością na polskim rynku. To wysokiej jakości materiały, które składają się jedynie z naturalnych minerałów: piasku kwarcowego, skał granitowych, ił łupkowych i pigmentów ceramicznych. Spieki kwarcowe powstają w procesie mielenia, prasowania, a następnie wypiekania w hybrydowych piecach. Dzięki temu zyskują wyjątkowe właściwości. Są odporne na powstawanie plam czy zarysowań. Dodatkowym atutem jest fakt, że spieki kwarcowe dostępne są w wielu ciekawych kolekcjach. To dlatego każdy może znaleźć te idealne do swoich aranżacji.

Spieki kwarcowe można wykorzystać do wnętrz. Szczególnie są jednak zalecane na parapety, blaty kuchenne oraz łazienkowe, posadzki, kominki, schody czy ściany. Kwarcowe spieki można także z powodzeniem zastosować jako okładziny zewnętrzne budynków lub tarasów. Płyty dostępne są w maksymalnych wymiarach 300cm x 100cm, z kolei ich minimalna grubość to zaledwie 3mm.

Zalety spieków kwarcowych

Spieki kwarcowe to kompozycja wyłącznie naturalnych minerałów. Specjalny sposób produkcji sprawia, że płyty nabywają idealnych własności. Granulat z surowców zostaje początkowo sprasowany, a następnie stosuje się innowacyjną technologię spiekania granulatu. Jest on wypalany w temperaturze ponad 1200 stopni Celsjusza. Metoda ta pozwala na uzyskanie wielkoformatowych płyt, które są idealnie płaskie. Mogą być one docinane z ogromną dokładnością na konkretny wymiar.

Atutem spieków kwarcowych jest to, że są bardzo wytrzymałym materiałem, mimo swojej grubości – od 3 do 12 milimetrów. Jest stosowany jako dekoracja wnętrz, ale także okładzina elewacji budynków. Spieki kwarcowe mają tak naprawdę szeroki wachlarz zastosowań. Można z powodzeniem wykorzystać je jako wykończenie podłóg, mebli czy ścian. Spiek kwarcowy jest także jednym ze sposobów na uzyskanie efektu prawdziwego kamienia. Nie ma jednak wszelkich niedogodności związanych z jego montażem. By móc zastosować grube i duże płyty z granitu bądź trawertynu, konieczne jest zbudowanie podkonstrukcji, która zajmuje mnóstwo miejsca. Jeśli zastosujemy spiek kwarcowy, nie ma takiej potrzeby.

ico02

Nasza
Oferta

Duży wybór
w dobrej cenie

Jesteśmy liderem na rynku spośród warszawskich sklepów internetowych, które oferują markowe produkty premium w zaskakująco niskiej cenie. Tylko w in360.pl dobierzesz płytki do swojego domu, sklepu czy innego miejsca.

W naszej ofercie znajdziesz m.in.:

Płytki łazienkowe
Płytki kuchenne
Płytki podłogowe
Płytki ścienne
Płytki wielkoformatowe
Gresy
Spieki kwarcowe

ico01

Wizualizacja
Łazienki GRATIS

Zaplanuj z nami
łazienkę marzeń

Nasz doradca przygotuje spersonalizowaną ofertę tak, żeby spełnić Państwa oczekiwania. Wizualizacja opiera się na planach łazienki z naniesionymi wymiarami, które dostarcza Klient.

Przyjdź do nas i zapytaj o szczegóły naszego Doradcę.

*warunkiem skorzystania z oferty jest wpłata kaucji w wysokości 500 zł, jest ona zwraca przy zakupach powyżej 5000 zł. 

ico03

Dlaczego
my?

Profesjonalna
obsługa

80% produktów dostępnych od ręki

1000 m2 Ekspozycji

Ceny jak w Internecie

Łatwość zwrotów produktów

Najlepsza ekspozycja w Warszawie

Płytki czołowych producentów

Galeria salonu in360.pl

Najlepsze marki tylko u nas

Właściwości oraz wymiary płyt ze spieku

Spieki kwarcowe mają barwioną powierzchnię, nierzadko z dodatkowym efektem metalicznym. Wzory płyt mają nawiązywać do łupków, piaskowców, granitów, mik czy marmurów. Płyty ze spieków kwarcowych są przede wszystkim niezwykle twarde, odporne na plamy, uderzenia, ścieranie czy zarysowanie. Nadają się do zastosowania w każdym pomieszczeniu do wykonywania okładzin ścian, obudowywania kominków, parapetów lub jako blaty kuchenne czy łazienkowe. Spiek kwarcowy jest także coraz częściej wykorzystywany do wykańczania mebli. Możemy wykorzystać płyty do zabudowań kuchennych.

To, co wyróżnia spieki kwarcowe, to bardzo niska nasiąkliwość wynosząca od 0,1% do 0,3%. Muszą być one układane z wykorzystaniem klejów elastycznych, które mają podwyższone parametry w zakresie przyczepności. W przypadku mniejszych formatów wystarczają kleje odkształcalne, z kolei do największych musimy zastosować zaprawy o podwyższonych parametrach w zakresie odkształcalności. Choć spieki kwarcowe są nowością, warto się do nich przekonać, gdyż są estetyczne, uniwersalne, trwałe.